Morze śmieci, czy morze ryb

10 sierpnia 2011r. | Drukuj

Świadomi ograniczonych możliwości eksploatacji zasobów morskich, organizacje pożytku publicznego oraz ludzie dobrej woli organizują akcje mające na celu chronić nasze morze.

fot. sxc.hu

Międzynarodowe sprzątanie Bałtyku odbędzie się we wrześniu. To już V edycja kampanii organizowana przez Fundację Nasza Ziemia pod hasłem „Morze śmieci, czy morze ryby”. W ramach akcji sprzątaniu poddane będą plaże, tereny nad wodą i oczyszczane będą tereny zlewni Bałtyku z odpadków pozostawionych przez turystów.

Z raportu OCEAN2012 wynika, że w Polsce jemy więcej ryb, niż morze jest nam w stanie dostarczyć. 19 lipca Polska obchodzi Dzień Zależności od Ryb, oznacza to, że do tego dnia (od 1 stycznia licząc) starczyłoby nam ryb, gdybyśmy jedli wyłącznie te złowione w Bałtyku. Szacuje się, że 88% obecnie poznanych gatunków ryb jest zbyt intensywnie poławianych w wyniku niezrównoważonej eksploatacji łowisk, a ponad 29% gatunków jest przez to zagrożonych wyginięciem.


Opublikowano w: Wiadomości morskie
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz