Stracili 26 mln złotych

09 sierpnia 2011r. | Drukuj

Utrata dotacji na ważną dla miasta modernizację portu była powodem zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Ustce. Miasto zmarnowało szansę na pozyskanie 26 mln złotych.

fot. ustka.pl

Usteccy radni zwołali nadzwyczajną sesję rady, na której mieli ustalić dlaczego do tej sytuacji doszło. Ustka za otrzymaną dotacje miała zmodernizować port i wybudować marinę. Nowy basen portowy dla jachtów w obecnej sytuacji nie powstanie. Zabrakło siedmiu dni, dokumenty nie zostały złożone w terminie, unijne fundusze przepadły. Winę za to ponosi Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, która przetrzymała papiery, twierdzą radni.

– Naszemu miastu bardzo zależy na pozyskiwaniu pieniędzy UE dlatego musimy zlikwidować wszystkie przeszkody, nawet jeżeli ta przeszkoda to któryś z urzędników – tłumaczy Włodzimierz Siudek, radny miejski, jeden z inicjatorów zwołania sesji. Sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej w Ustce trwała tylko dziesięć minut, efektem obrad było polecenie komisji rewizyjnej sprawdzenie, kto jest winny, za to że miasto nie zdobyło 26 milionów złotych z funduszy Unii Europejskiej.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz