Zablokują drogę do Ustki

09 sierpnia 2011r. | Drukuj

Mieszkańcy Ustki i okolicznych miejscowości w najbliższą sobotę zablokują drogę krajową w miejscowości Zimowiska. 500 osób będzie utrudniało ruch przez dwie godziny.

Mieszkańcy Grabna i Zimowiska oraz mieszkańcy Ustki będą w najbliższą sobotę blokować drogę krajową na odcinku Słupsk-Ustka. Przez dwie godziny prawie pięćset osób domagało się będzie bezpiecznego przejścia przez jezdnię w tym miejscu.

fot ustka.ug.gov.pl

– Po drugiej stronie ulicy znajduje się jedyny sklep spożywczy – mówią mieszkańcy. – Do tego drogę muszą przekroczyć udający się na cmentarz i do ogródków działkowych, w trakcie roku szkolnego dzieci, bo muszą dojść do przystanku autobusowego, osoby jadące od pracy, idące do kościoła.

Mieszkańcy chcieliby, aby w miejscu tym powstał chodnik i przejście dla pieszych ze światłami „na żądanie”.

Od kiedy droga do Ustki zyskała statut drogi krajowej organem kompetentnym do podejmowania decyzji – nawet o przejściu dla pieszych – jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Liczne interwencje w tej sprawie nie przyniosły rezultatu.

W swoim komunikacje zainteresowani przytaczają także ponure statystyki: 159 kolizji drogowych, 18 wypadków, w których 6 osób zginęło, a 23 zostały ranne.

Decyzja o blokadzie zapadła jednogłośnie podczas zebrania wiejskiego w miniony piątek. Protestujący będą poruszali się po przejściu dla pieszych w miejscowości Zimowiska. Blokada potrwa od godz. 10.00 do 12.00 i będzie odbywała się w cyklu: 15 minut blokady – 5 min przerwy.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz