80 tys. osób odwiedziło PGE Arena

08 sierpnia 2011r. | Drukuj

Ponad 80 tys. – tyle osób odwiedziło w minioną sobotę gdański stadion PGE Arena. Dzień otwarty spotkał się z szerokim zainteresowaniem gości z całego świata.

Ponad 10 tys. osób na godzinę. Z taką właśnie szybkością napełniał się stadion PGE Arena, który w sobotę otwarty był dla zwiedzających. Wolontariusze naliczyli ponad 80 tys. gości, którzy z zaciekawieniem zwiedzali bursztynową bryłę nowego obiektu.

fot. Kancelaria Premiera

Wszystkich gości na stadionie przywitał Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. W południe na stadion zawitał także premier Donald Tusk, wraz z szefem kancelarii Tomaszem Arabskim, ministrem sportu Adamem Gierszem i minister zdrowia Katarzyną Hall.

– Za kilka dni na PGE Arenie swój pierwszy ligowy mecz przed własną publicznością rozegra moja ukochana Lechia Gdańsk. Piłkarze będą mieli okazję rywalizować na genialnej murawie. Grałem na wielu boiskach, lepszych i typowych klepiskach. Widziałem murawy na stadionie Barcelony i Realu Madryt. Ta w Gdańsku to jest rekord świata. PGE Arena Gdańsk nie musi obawiać się konkurencji z żadnym stadionem świata. Bardzo się cieszę, że udało się nam zrealizować tę wspaniałą inwestycję i zbudować tak nowoczesny obiekt. Sami sobie możemy pogratulować – powiedział premier Tusk podczas konferencji prasowej.

fot. Kancelaria Premiera

Pierwszy mecz na PGE Arena już 14 sierpnia. Wtedy to na nowej murawie zmierza się Lechia i Crakovia. 6 września pierwszy mecz międzynarodowy – Polska – Niemcy.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz