Aleja Prezydencka otwarta [ZDJĘCIA]

06 sierpnia 2011r. | Drukuj

W Łebie oficjalnie otwarta została Aleja Prezydencka. Mimo zapowiedzi uroczystości nie uświetnili prezydenci, których odciski dłoni znalazły się na pamiątkowych tablicach. Dopisali za to mieszkańcy i turyści.

Dzisiaj w Łebie odbyło się oficjalne otwarcie Ścieżki Czasu, na której znalazły się odciski dłoni prezydentów Polski. Sześć odcisków – prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, Wojciecha Jaruzelskiego, Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego –  umieszczonych zostało na głazach rozlokowanych wzdłuż zrewitalizowanej ulicy Kościuszki w tej nadmorskiej miejscowości.

fot. gk

– Różne miasta w Polsce mają aleje z odciskami dłoni znanych celebrytów. Żadne z nich nie ma alei z odciskami dłoni prezydentów – powiedział burmistrz Andrzej Strzechmiński.

Gościem honorowym uroczystości była Jagoda Kaczorowska, córka ostatniego prezydenta na uchodźstwie, która wyraziła swoją aprobatę dla idei łebian. Przywiozła ze sobą list od swojej matki Karoliny Kaczorowskiej, która z powodów zdrowotnych nie mogła przybyć na otwarcie. Na otwarciu nie zabrakło także przedstawicieli władz wojewódzkich i lokalnych samorządów.

Z udanego zakończenia ponad dziesięcioletniego zbierania odcisków zadowolony był także pierwszy książę Łeby Henryk Ruszewski – Cieszą nas zdecydowane działania burmistrza, który wyciągnął odciski z piwnicy magistratu.

– Taka aleja to fajna atrakcja – komentowali przechodnie – Ciekawy pomysł na promocję miasta. Władze Łeby zapowiadały dalsze poszerzanie Ścieżki Czasu. W planach jest zdobycie odcisku Baracka Obamy.

Galeria

fot. Łukasz Kaźmierczak


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz