Lampy dla dzików?

04 listopada 2010r. | Drukuj

Kartuscy radni na swej ostatniej sesji odrzucili Plan Odnowy Miejscowości Dzierżążno, ponieważ zakładał on montaż oświetlenia ulicznego m.in. dla… utrzymania równowagi gatunkowej zwierząt leśnych.

Uliczne lampy w Dzierżążnie koło Kartuz miały się przyczynić do podniesienia bezpieczeństwa i atrakcyjności wsi, pomóc w ochronie mienia przed wandalizmem i – jak to sformułowali wnioskodawcy –  „umożliwić utrzymanie niezakłóconej równowagi składu gatunkowego przedstawicieli zwierząt leśnych”. – Chodziło o to, że w ciemnościach dzikie zwierzęta, głównie dziki, wpadają pod koła samochodów – podpowiadają urzędnicy  z kartuskiego magistratu.  – Użyte przez nas sformułowania mogą brzmieć dziwne, ale znajdują odzwierciedlenie w przepisach, na które się powołujemy opracowując plany – dodają.

Fot. GK. W Dzierżążnie dziki przechodzą przez nieoświetlone drogi.

Niestety kartuscy radni na wniosek Piotra Serkowskiego odrzucili plan i Dzierżążno pozostanie bez lamp. – Nie chodzi tylko o ten absurdalny zapis o zwierzętach leśnych, ale przede wsztkim o to, że nie było konsultacji społecznych, dlatego poprosiłem o odrzucenie  go – mówi radny Serkowski, który jest mieszkańcem Dzierżążna.

Plany dotyczące inwestycji w innych sołectwach przyjęto bez zastrzeżeń. Plan dla Dzierżążna trzeba teraz opracować od nowa. Ale to już zadanie dla nowego samorządu.


Opublikowano w: KartuzyWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 3 (dodaj własny »):
  1. olek pisze:

    Ten radny to złośliwy jest, bo lampy by juz stały, a tak to nie wiadomo, czy wogóle będą.

  2. Anna D. pisze:

    Znalazł sposób, zeby sie lansować. Cudzym kosztem. A tym zwierzętom to chyba lampy nie zaszkodzą?

  3. Julia pisze:

    A co im szkodzi postawić te lampy? Przecierz zwierzęta nie moga wpadać pod auta bo nie tylko szkodzi to zwierzętom, ale i też ludziom.

Dodaj komentarz