Przewozy Regionalne będą strajkować?

04 sierpnia 2011r. | Drukuj

Związkowcy Przewozów Regionalnych maja podjąć decyzję o ewentualnym strajku generalnym. Decyzja prawdopodobnie zapadnie jeszcze dziś.

Na początku lipca odbył się strajk ostrzegawczy, kiedy to na 2 godziny związkowcy zatrzymali pociągi w całej Polsce. Związki zawodowe domagają się podwyżki w wysokości 280 złotych oraz przedstawienia planów finansowych, aby była jasność, że pieniądze na podwyżki na pewno się znajdą. Zarząd Przewozów Regionalnych skłania się ku podwyższeniu płac w dwóch ratach. Pierwsza miałaby być w sierpniu tego roku i wynosić 120 złoty a druga o kolejne 130 złoty od stycznia 2013 roku.

fot. gk

– Związki zawodowe nie doszły jednak do porozumienia z zarządem spółki. Ostatnia tura rozmów na ten temat zakończyła się podpisaniem przez obie strony z udziałem mediatora protokołu rozbieżności. Strona związkowa może teraz ewentualnie podjąć decyzję o akcji strajkowej – poinformowała spółka.

W związku z planowanym strajkiem osoby korzystające z komunikacji miejskiej nie mają powodów do obaw, ewentualnych utrudnień w przejazdach wykonywanych przez SKM nie będzie.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz