Rozpoczęła się budowa parku wodnego!

03 sierpnia 2011r. | Drukuj

W Słupsku po wielu miesiącach oczekiwania ruszyła budowa parku wodnego. Zgodnie planem Aquapark ma być otwarty w czerwcu 2012 roku. W dotrzymanie terminu nie wierzą już jednak nawet najwięksi optymiści.

fot. inwestlokal.pl

Na Aquapark słupszczanie czekają od wielu lat. Bardzo droga  inwestycja była zawsze powodem konfliktu między radnymi i prezydentem miasta. Gdy przedsięwzięcie warte 57 milionów złotych dofinansował z unijnych środków marszałek województwa, słupscy radni zgodzili się wreszcie na budowę parku wodnego. W listopadzie ubiegłego roku władze miasta podpisały porozumienie z konsorcjum, które wygrało przetarg na tę inwestycję.

fot. gk

Po medialnym show związanym z wyborem projektu Aquaparku i podpisaniem umowy z wykonawcą wydawało się, że budowa ruszy gdy tylko skończą się mrozy. Na prace przy wylewaniu fundamentów trzeba było jednak czekać aż do sierpnia. Prace przy budowie Aquaparku opóźniły się bo z inwestycji zrezygnował w ostatniej chwili najważniejszy podwykonawca. Oficjalnie inwestycja ma opóźnienie dwóch tygodni. Nieoficjalnie mówi się nawet kilku miesiącach.

Mimo opóźnienia władze Słupska zapewniają, że park wodny będzie gotowy w terminie – czyli w czerwcu 2012 roku. Za każdy dzień opóźnienia główny wykonawca będzie musiał zapłacić miastu 115 tysięcy złotych kary.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze