Złoty medal gdynanina na olimpiadzie

02 sierpnia 2011r. | Drukuj

Jan Kanty Milczek, absolwent III LO w Gdyni, zdobył złoty medal podczas XXIII Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej, która w lipcu odbyła się w Pattaya w Tajlandii.

W olimpiadzie wzięło udział 302 zawodników z 81 krajów, w tym czterech reprezentantów kraju. Jan Kanty Milczek, który ukończył klasę matematyczno-informatyczną w gdyńskim liceum, w klasyfikacji generalnej zajął 8 miejsce, najwyższe wśród Polaków. W ubiegłym roku podczas Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej w Kanadzie zdobył srebrny medal.

Polska ekipa na olimpiadzie. (fot: oi.edu.pl)

Pozostali reprezentanci Polski również spisali się na medal: Piotr Bejda (uczeń V LO w Krakowie) – na złoty, Łukasz Jocz (absolwent I LO w Białymstoku) – na srebrny, a Krzysztof Leszczyński (absolwent I LO w Suwałkach) – brązowy. Zawody, trzeci raz z rzędu, wygrał Gennady Korotkevich z Białorusi.

Nauczycielem Jana Kantego Milczka w III LO był Ryszard Szubartowski, który jest również współzałożycielem gdyńskiego Stowarzyszenia „Talent”, odkrywającego, wspierającego i promującego talenty informatyczne.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz