Zwodowano masowiec PŻM

02 sierpnia 2011r. | Drukuj

1 sierpnia w chińskiej stoczni Sanfu w Taizhou odbyło się wodowanie kolejnego statku Polskiej Żeglugi Morskiej. Tym razem był to masowiec „Narew”.

Statek ma nośność 16.900 DWT, około 150 metrów długości, 23 metry szerokości i 8,5 metra zanurzenia. Posiada dwa własne dźwigi. „Narew” jest drugim po m/s „Regalica” statkiem zwodowanym w stoczni Sanfu w tym roku.

fot. PŻM

M/s „Narew” po zwodowaniu został odholowany na nabrzeże wyposażeniowe. Masowiec ma być gotowy do odebrania przez PŻM 10 października br. Na „Narwi” będzie pracować 18 oficerów i marynarzy.

Narew to piąta pod względem długości rzeka w Polsce. Jest prawym dopływem Wisły i przecina północno-wschodnie obszary naszego kraju. Cała seria statków o nazwach polskich rzek, budowanych przez stocznię Sanfu liczy osiem jednostek. Będą odbierane w tym i w przyszłym roku.

Info: PŻM


Opublikowano w: Wiadomości morskie
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz