Odnowiona biblioteka w Rumi

02 sierpnia 2011r. | Drukuj

Osiem komputerów, nowy system katalogowania książek, nowe miejsce Filii Nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.

Od sierpnia z MBP będzie można wypożyczyć książki, skorzystać z  ośmiu komputerów, w nowym miejscu, które znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi. Przy okazji przeprowadzanych zmian na terenie szkoły, biblioteka uzyskała nową lokalizację i więcej przestrzeni. Na inwestycję przeznaczono 200 tysięcy złotych.

fot. sxc.hu

Stary budynek filii nr 4 znajdował się przy ulicy Sobieskiego, gdzie jak tłumaczy dyrektorka Krystyna Laskowicz – miejsce to nie nadawało się do użytku. Do nowego budynku będzie można wejść od ulicy Stalowej, paręnaście metrów dalej od dotychczasowego miejsca biblioteki. Dyrektorka biblioteki zapowiada, iż organizowane będą spotkania z pisarzami dla dorosłych jak i dla dzieci.

– Książki w nowej siedzibie biblioteki będą skatalogowane elektronicznie, a nie jak było do tej pory karty czytelników – tłumaczy dyrektorka.

Miejska Biblioteka Publiczna będzie czynna od 1-go sierpnia, jednak oficjalne otwarcie planowane jest na wrzesień, gdy dzieci wrócą z wakacji.


Opublikowano w: Wejherowo
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz