Turyści czekają na lepszą pogodę

31 lipca 2011r. | Drukuj

To najsłabszy półmetek sezonu letniego od wielu lat – mówią zgodnie właściciele  pensjonatów, hoteli i restauratorzy z nadmorskich miejscowości środkowego wybrzeża.  Na szczęście od wtorku poprawi się pogoda!

fot. gk

Zdaniem pesymistów nawet najpiękniejsza pogoda w sierpniu nie zrekompensuje już strat poniesionych na początku wakacji. Z powodu złej pogody w lipcu z wczasów nad Bałtykiem zrezygnowało nawet czterdzieści procent wczasowiczów, którzy jeszcze wiosną planowali spędzić urlop nad polskim morzem. Spadek obrotów odczuli wyraźnie  właściciele pensjonatów i hoteli. Zła pogoda sprawia, że turyści coraz częściej wyjeżdżają z małych nadmorskich kurortów do miejsc, gdzie atrakcji jest zdecydowanie więcej także w pochmurne dni – mówi Łukasz de Lubicz Szeliski, właściciel hotelu w Ustce.

Właściciele pensjonatów, hotelarze i restauratorzy mają nadzieję, że słabą pierwszą połowę sezonu uratuje słoneczny sierpień. – Na szczęście synoptycy zapowiadają poprawę pogody i turyści znowu dzwonią w sprawie rezerwacji – mówi  Rafał Bień, menadżer ośrodka wczasowego w Ustce. Mimo deszczowej pogody większość letników miło wspomina wakacje nad Bałtykiem. Część turystów przyznaje, że o spędzeniu urlopu nad Bałtykiem zdecydowała nie miłość do kraju, lecz powody rodzinne. Choć najwięcej osób decyduje się na urlop w lipcu, w tym roku  prawdopodobnie górą będą turyści, którzy zaplanowali wakacje na sierpień.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. turysta pisze:

    „To najsłabszy półmetek sezonu letniego od wielu lat – mówią zgodnie właściciele pensjonatów, hoteli i restauratorzy z nadmorskich miejscowości środkowego wybrzeża” Bez wzgledu na to jaka bylaby pogoda tym zawsze jest malo. Liczy sie tylko kasa kasa kasa.

Dodaj komentarz