Koniec szaleństwa na skuterach wodnych

30 lipca 2011r. | Drukuj

Urząd Morski w Słupsku wypowiedział wojnę właścicielom skuterów wodnych i łodzi motorowych. Urządzane w porcie i wzdłuż wybrzeża wyścigi zagrażają żeglarzom i kąpiącym się turystom. Teraz za przekroczenie szybkości można dostać mandat w wysokości nawet 20 średnich pensji.

fot. Fun Water

Inspektorzy Urzędu Morskiego w Słupsku długo znosili pędzące w usteckim porcie skutery wodne i motorówki. Po skargach właścicieli jachtów i kutrów, którzy wielokrotnie cudem uniknęli zderzenia, wreszcie miarka się przebrała. Urząd Morski wprowadził ograniczenie prędkości w porcie do trzech węzłów. – Choć w kanale portowym nie pojawi się fotaradar, pracownicy Urzędu Morskiego wspólnie ze Strażą Graniczną poradzą sobie z wodnymi piratami – zapewnia Mirosław Krajewski, z-ca dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku.

Pędzące skutery wodne i motorówki zaszły za skórę nie tylko pracownikom portu. Wyczyny sterników często z przerażenie obserwują ratownicy WOPR. – Piraci wodni zagrażają bezpieczeństwu kąpiących się. Tylko czekać, aż na kąpielisku dojdzie do tragedii – mówi Piotr Wasilewski,  kierownik ratowników WOPR w Ustce.

Teraz nieodpowiedzialni sternicy skuterów i motorówek będą musieli mieć się na baczności. Kto przekroczy w porcie prędkość o mandacie w wysokości pięciuset czy tysiąca złotych będzie mógł tylko pomarzyć. Wodni piraci dostaną dużo mocniej po kieszeni – mandat może sięgać wysokości nawet 20 średnich pensji.

Dożo trudniej będzie jednak zaprowadzić porządek poza portem. Do walki z piratami wodnymi przyłącza się też policja. Funkcjonariusze zapowiadają, że plażowe patrole policji będą codziennie sprawdzać trzeźwość wszystkich osób, które pływają na skuterach wodnych.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze