Język kaszubski w rumskich szkołach

29 lipca 2011r. | Drukuj

Z nowym rokiem szkolnym, w dwóch rumskich szkołach, powstanie możliwość nauki języka kaszubskiego. Szkoła Podstawowa nr 1 oraz nr 6 przygotowały zajęcia dla wszystkich chętnych dzieci.

Języka kaszubskiego maluchy uczyć się będą wszystkie razem, niezależnie od podziału na klasy. W momencie wyrażenia pisemnej zgody przez rodzica, przedmiot ten stanie się obowiązkowym, rozliczany będzie tak jak każdy inny, a  końcowa ocena znajdzie się na świadectwie.

SP1 w Rumi

Uczniów chętnych do nauki kaszubskiego nie brakuje. Za to znalezienie nauczyciela może już sprawiać kłopot. Uniwersytet Gdański, który prowadzi kierunek kaszubistyka, był zmuszony przedłużyć w tym roku rekrutację o prawie dwa miesiące, ponieważ brakowało wystarczającej liczby chętnych do utworzenia grupy.

Problem istnieje chociażby w Gimnazjum nr 4 w Rumi, gdzie są uczniowie, którzy chcieliby uczyć się kaszubskiego, ale brakuje wykwalifikowanego nauczyciela, który poprowadziłby zajęcia.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz