Parowozem na Jarmark Dominikański

28 lipca 2011r. | Drukuj

W sobotę (30 lipca) do Gdyni przyjedzie pociąg „Heweliusz”, prowadzony przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni – słynną „Piękną Helenę”, pospieszną lokomotywę z 1937 r. Skład uzupełnią cztery wagony – piętrusy, wystylizowane na lata 70. i 80. ubiegłego wieku. Każdy będzie mógł zostać pasażerem tego zabytkowego wehikułu.

fot. flotawielkopolski.pl

Specjalny pociąg Towarzystwa Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni wyruszy z Poznania jako „Flota Wielkopolski”, by dotrzeć na Jarmark św. Dominika w Gdańsku. Na tamtejszym dworcu przeistoczy się w „Heweliusza” i o godz. 13.39 wyruszy do Gdyni. Przyjazd o godz. 14.12. Następnie zjedzie do lokomotywowni, gdzie podda się zabiegom kosmetycznym – wodowaniu i nawęglaniu. W drogę powrotną wyruszy o godz. 17.28. Do Gdańska zawita o godz. 18.32.

Cena biletu na przejazd „Heweliuszem” na trasie Gdańsk Główny – Gdynia Główna lub z powrotem wynosi 10 zł od osoby (dzieci do lat 4 – bezpłatnie). Sprzedaż biletów na peronie przed odjazdem pociągu.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz