Globaltica 2011

28 lipca 2011r. | Drukuj

Już w najbliższy piątek startuje w Gdyni GLOBALTICA World Cultures Festival. Przez cały weekend 29-31 lipca w plenerze Parku Kolibki oraz na Scenie Letniej Teatru Miejskiego na plaży w Orlowie rozbrzmiewać będzie muzyka świata. 

Na scenach zaprezentują się artyści łączący tradycję z nowoczesnością. Organizatorzy zapraszają również na pokazy filmowe, warsztaty perkusyjne, naukę śpiewu gardłowego oraz tradycyjnych tańców estońskich i ukraińskich.

mat. prasowe

Piątek to pierwszy dzień koncertowej części festiwalu, którą rozpocznie kaszubski zespół Bubliczki, łączący bliskie tradycje z klezmerskimi i bałkańskimi rytmami. Po nich wystąpi estońska formacja Svjata Vatra oraz zespół Kel Assouf – saharyjscy Tuaregowie grający na gitarach elektrycznych. Jako czwarty zagra Bonga – kiedyś buntownik i rekordzista w lekkoatletyce, dziś gwiazda angolskiej sceny muzycznej.

W sobotę wieczorem na scenie wystąpi zespół Sedaa łączący muzykę azjatyckich stepów i orientalnych rytmów. Po nich pojawi się Kilema, muzyk z Madagaskaru i węgierski Besh o droM, uważany obecnie za jeden z najlepszych zespołów grających muzykę bałkańską. Jako ostatnia tego dnia zagra formacja Juan de Marcos Afro Cuban All Stars. Na scenie zobaczymy szesnastoosobowy skład pod wodzą współinicjatora legendarnego Buena Vista Social Club.

mat. prasowe

Festiwal zakończą niedzielne koncerty na Scenie Letniej Teatru Miejskiego. Usłyszymy niebiańskie głosy bułgarskiego Perunika Trio oraz zespół Dhoad – Gypsies from Rajasthan, których występom towarzyszy tancerka i fakir.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.globaltica.pl .


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz