Wicemistrz z Lęborka

02 listopada 2010r. | Drukuj

Policjant z KPP w Lęborku został wicemistrzem Polski w biegu na 100 km podczas Supermaratonu Kalisia na trasie Jarantów-Blizanów koło Kalisza.

Starszy Aspirant Adam Thiel z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku zdobył drugie miejsce podczas 26. Supermaratonu Kalisia, który odbył się 23 października br. w Gminie Blizanów. Dystans 100 km zawodnik z Lęborka pokonał w czasie 8 godz. 8 min. i 7 s. Do najlepszego zawodnika z Tarnowa zabrakło mu. ok. 5 min.

To nie pierwszy  tytuł mistrzowski policjanta z Lęborka. W swojej 23 letniej karierze sportowej był on już m.in. wicemistrzem Polski w biegu na 10 km w kat. młodzieżowców, a także dwukrotnym wicemistrzem świata i drużynowym mistrzem Europy. Adam Thiel niejednokrotnie stawał na podium również podczas zawodów resortowych służb mundurowych.

Obecnie policjant jest zawodnikiem klubu KS Team Run Gdańsk.

Opublikowano w: LęborkRekreacja i sport