Ruszył Złombol 2011

27 lipca 2011r. | Drukuj

Autem za 1000 złotych z Polski do Szkocji w szczytnym celu. Akcja z myślą o dzieciach z domów dziecka. Ciekawa i pełna wrażeń inicjatywa.

W miniona sobotę z Wejherowa wyruszyły 3 auta: Fiat 125p, Łada 2104 i Skoda 105L, to te same ekipy, które startowały rok temu. Inicjatorem wejherowskich drużyn jest prezes Małego Trójmiasta Kaszubskiego Leszek Glaza.

Impreza organizowana jest w szczytnym celu. Pomysłodawcy wypraw Złombol połączyli wyprawę starymi autami ze zbiórką pieniędzy na dzieci z domów dziecka. Co roku powstaje dokładna trasa z regulaminem przejazdu. Każdy może wziąć udział w projekcie.

Samochody, które biorą udział w Złombol-u stają się nośnikiem reklam, wpisów darczyńców. W ten sposób odbywa się zbiórka pieniędzy, każdy fragment auta może być zagospodarowany przez firmę, osobę, tekstem, logo, zdjęciem. Koszt samochodu, który uczestniczy w wyprawie nie może przekroczyć 1000 złotych, organizatorzy nie zapewniają pomocy w przypadku awarii auta, każdy musi liczyć na siebie i na swojego „złomka”, który w założeniu ma dotrzeć na metę.

W tym roku trasa, jaką obrali organizatorzy to Katowice – Loch Ness w Szkocji. Jak zapowiadają inicjatorzy wyprawy Złombol jest ekstremalną wyprawą bez jakiegokolwiek wsparcia z strony organizatorów :)


Opublikowano w: Wejherowo
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz