Policjanci patrolują plaże na środkowym wybrzeżu

25 lipca 2011r. | Drukuj

Pomorscy policjanci pilnują porządku już nie tylko na ulicach miast, ale także na plażach. Wspólne patrole na kąpieliskach szczególnie ucieszyły ratowników WOPR, którzy często nie mogli sobie poradzić z pijanymi i awanturującymi się turystami.

fot. gk: Plaża w Poddąbiu

Na pojawieniu się na plażach wspólnych ratowniczo – policyjnych  patroli najbardziej zależało ratownikom WOPR. – Niemal każdego dnia muszą oni nie tylko ratować ludzi w wodzie, ale także zmagać się z pijanymi wczasowiczami na lądzie – mówi Piotr Wasilewski, kierownik ratowników WOPR w Ustce.

Policjanci przyznają, że już sam widok funkcjonariusza w mundurze często studzi emocje krewkich turystów. – Sądzę, że obecność patroli na plaży poprawi poczucie bezpieczeństwa turystów i mieszkańców kurortu – mówi  Wojciech Bugiel, rzecznik prasowy policji w Słupsku. Oprócz policjantów w mundurach nadmorskie plaże patrolują także funkcjonariusze po cywilnemu. Efekty pracy dodatkowych funkcjonariuszy widać już po kilku dniach. Odkąd wprowadzono wspólne patrole, na strzeżonej plaży w Ustce nie było żadnego przypadku kradzieży. Liczba policjantów biorących udział w letniej akcji nie zostanie ujawniona.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Maniek pisze:

    Bez sensu, teraz nawet będzie trzeba będzie się oglądać na plaży pijąc piwko…

Dodaj komentarz