Masakra w Norwegii. Pomorzanie łączą się w bólu

23 lipca 2011r. | Drukuj

Wszyscy przeżywamy tragedię, do której doszło w Norwegii, gdzie w wyniku zamachu zginęły 92 osoby. Z Norwegami solidaryzują się także mieszkańcy naszego regionu.  

fot. AP: Wyspa Utoya, na której zamachowiec zastrzelił co najmniej 85 osób

„W duchu solidarności my, gdańszczanie, łączymy się w bólu z narodem Norweskim w tych trudnych chwilach. Jesteśmy przekonani, że Norwegowie wyjdą zwycięsko z tej wielkiej próby” – piszą Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska i Bogdan Oleszek przewodniczący Rady Miasta Gdańska na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Podobne wyrazy współczucia Norwegowie otrzymują od wczoraj z najodleglejszych zakątków świata.

W piątkowych zamachach terrorystycznych zginęły tam 92 osoby. W wyniku wybuchu bomb w dzielnicy rządowej w stolicy kraju Oslo życie straciło 7 osób. Co najmniej 85 osób nie żyje po strzelaninie, która miała miejsce dwie godziny później na obozie młodzieżówki rządzącej Norweskiej Partii Pracy na wyspie Utoya. Norweska policja potwierdziła, że za zamachami stoi 32-letni Anders Behring Breivik. Nadal poszukiwani są jego wspólnicy, którzy najprawdopodobniej pomagali w przygotowaniu i przeprowadzeniu zamachów. Niewykluczone że miał wspólnika. Mężczyzna, który  został wczoraj pojmany, sympatyzował ze skrajną prawicą, ma antyislamskie poglądy i jest chrześcijańskim fundamentalistą.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz