Droższe bilety MZK w Wejherowie

21 lipca 2011r. | Drukuj

System Viatool jest powodem przewidywanych podwyżek cen biletów na odcinku drogi krajowej nr 6 od Bożego Pola do Gdyni.

Z dniem 1 lipca weszło Rozporządzenie Rady Ministrów odnośnie poboru opłat za przejazd niektórymi odcinkami dróg publicznych pojazdów powyżej 3,5 tony. Opłacie podlegają także autobusy komunikacji miejskiej. Po drodze krajowej nr 6 jeżdżą autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Wejherowie.

fot. MZK Wejherowo

– Obecnie za każdy jeden kilometr przejechany ul. Gdańską i ul. I Brygady Pancernej WP MZK w Wejherowie zapłaci do budżetu państwa nawet 32 grosze. Rocznie wykonujemy ponad 2.085.000 kilometrów, z tego po drodze krajowej 654.375, czyli ok. 1/3 naszych przejazdów. Ponadto musimy zapłacić za dzierżawę urządzeń do rejestracji przejazdów i opłat. MZK musi również złożyć dla firmy obsługującej system e-myta zabezpieczenie finansowe w wysokości 45.000 zł na miesiąc – wylicza prezes MZK Wejherowo Czesław Kordel. – Łącznie to wszystko będzie kosztowało ponad 230.000 zł rocznie. Nie mamy pieniędzy, aby pokryć tak wysokie opłaty do budżetu państwa – dodaje prezes.

Przy tak dużych, dodatkowych kosztach, które będzie musiało ponieść MZK w Wejherowie nieunikniona jest podwyżka cen biletów o 4-5 groszy na bilecie normalnym, 2-2,5 groszy na bilecie ulgowym. Rozwiązaniem problemu mogłaby być zmiana trasy, co jednak nie wchodzi w grę. Byłoby to znaczne utrudnienie dla pasażerów.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz