Po 1190 dniach – PGE Arena otwarta!

20 lipca 2011r. | Drukuj

Skandaliczne opóźnienia w oddaniu PGE Areny dobiegły końca! 18 lipca, a nie 1-go jak założono, obiekt doczekał się wreszcie oficjalnego otwarcia.

Czytaj także: Pierwszy mecz na PGE Arena! Lechia – Cracovia >>

fot. skyscrapercity.com / DocentX

Stadion został oficjalnie oddany do użytku 18 dni po terminie.  Straż pożarna po kontroli nie zgłosiła żadnych uchybień. Po dwóch latach budowy „wyrósł” nowoczesny, gigantycznych rozmiarów obiekt, który w przyszłości będzie pełnił funkcję nie tylko areny dla wydarzeń sportowych, ale również imprez kulturalnych. – Jestem dumny z naszego stadionu – mówił Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. – Teraz każdy gdańszczanin będzie mógł się osobiście przekonać o wyjątkowości tego projektu. Jestem przekonany, że PGE Arena zachwyci wszystkich, również tych, którzy powątpiewali w nasz sukces – dodał prezydent.

Czytaj także: Pierwszy mecz na PGE Arena! >>

6 sierpnia stadion zostanie otwarty i każdy będzie mógł wejść, by na własne oczy przekonać się czy warto było tak długo na niego czekać. Pierwszym meczem na obiekcie będzie spotkanie Lechii Gdańsk z Cracovią Kraków 12 sierpnia.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz