Kłopotliwa rewitalizacja

03 listopada 2010r. | Drukuj

Po licznych interwencjach i awanturach  władze Pucka chcą rozmawiać z mieszkańcami o utrudnieniach  związanych z robotami budowlanymi na rynku i sąsiednich ulicach.  W czwartek, 4 listopada w puckim Urzędzie Miejskim  odbędzie się spotkanie informacyjne.

 

Fot. UM Puck

Burmistrz Pucka i wykonawca prac z Kartuz zapraszają mieszkańców na godz. 14.00 do ratusza. Chcą rozmawiać z mieszkańcami o utrudnieniach budowlanych w Pucku. W centrum miasta – na rynku i przyległych uliczkach – prace związane z rewitalizacją starówki są przyczyną wielu kłopotów mieszkańców. Skarżą się spacerowicze i handlowcy, do ktorych z powodu wykopów nie mogą dotrzeć klienci.   Projekt, który ma na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej Pucka, stał się sporym kłopotem dla władz miasta. Trwa  kampania wyborcza, tymczasem mieszkańcy  głośno narzekają na samorząd.

Fot DB. Klienci nie mogą wejść do puckiej kwiaciarni.

 Jak już pisaliśmy przed tygodniem, budowlańcy rozkopali nie tylko pucki rynek, ale i sąsiadujące z nim ulice. Wykop na ul. 10 Lutego jest jednak głęboki i niedostatecznie zabezpieczony. Mieszkańcy i handlowcy skarżą się, że nie mogą dotrzeć do znajdujących się tu lokali. Właściciel kwiaciarni grozi nawet pozwem o odszkodowanie. 

- Zwróciliśmy się do robotników, by umożliwili naszym klientom  dotarcie do kwiaciarni – mówi Zenon Bradtke. – Ci, po interwencjach, postawili  pomost, ale jest on położony znacznie powyżej drzwi wejściowych i tracimy wszelkich klientów – dodaje podenerwowany przedsiębiorca.


– Zwróciliśmy się już do przedstawiciela wykonawcy, by zbudował podesty, po których można dojść do sklepów – mówi Zdzisław Jaroni, wiceburmistrz Pucka.

Niestety, pomosty zbudowano nie wszędzie lub niewłaściwie i niektóre lokale są całkowicie niedostępne. Miasto tłumaczyło, że utrudnienia potrwają kilka dni, ale nie wiele się zmieniło.  Teraz  burmistrz chce uspokoić mieszkańców, dlatego zorganizował spotkanie  w ratuszu.


Opublikowano w: PuckWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze