Kaszubski odpust w Sianowie [ZDJĘCIA]

18 lipca 2011r. | Drukuj

Jak co roku tysiące wiernych przybyło do Sianowa by wziąć udział w odpuście ku czci Matki Bożej Królowej Kaszub. 

fot. Gazeta Kaszubska

Obiektem kultu w Sanktuarium Sianowskim jest Maryja z Dzieciątkiem w postaci niewielkiej gotyckiej figurki, wykonanej z drewna lipowego, która od średniowiecza przyjmuje hołd od ludu kaszubskiego. Legenda mówi, że znaleziono ją otoczoną niebiańskim blaskiem w paprociowym krzaku. Zaniesiono ją do kaplicy krzyżackiej w Mirachowie. Jednak trzykrotnie wracała w cudowny sposób do Sianowa, gdzie odczytano to za znak Boży i pobudowano jej świątynię.

Źródła mówią o wielu cudach i łaskach otrzymanych na tym miejscu. Sama figurka dwukrotnie cudownie ocalała z pożarów sianowskiej świątyni. W milenijnym roku 1966, mocą dekretu papieża Pawła VI, Pani Sianowska została ukoronowana papieskimi koronami.

Realizatorem odpustu jest Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sianowie oraz Rada Oddziałów Środkowych Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Galeria

fot. Gazeta Kaszubska


Opublikowano w: KartuzyWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz