Jagodowe święto w Kiełpinie

17 lipca 2011r. | Drukuj

Jagodowe słodycze, ciasta, potrawy, a do tego występy, pokazy i gry. Mieszkańcy powiatu kartuskiego hucznie obchodzili coroczne Święto Jagody – tym razem na festynie w Kiełpinie.

fot. kartuzy.pl

Kaszubskie lasy słyną ze swego bogatego runa. Są tu niezwykle smaczne jagody i grzyby. Właśnie trwa sezon zbioru jagód i kurek, więc jest to dobra pora na świętowanie. Urząd Gminy Kartuzy oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi i Wspierania Kultury „Kiełpie” po raz czwarty zorganizowały festyn rodzinny pod nazwą Święto Jagody. Impreza odbyła się w sobotę na stadionie w Kiełpinie. Jak zwykle podczas Święta Jagody odbył się konkurs kulinarny „Najsmaczniejsza słodycz jagodowa”. Do udziału zgłoszono dwukrotnie więcej niż przed rokiem jagodowych smakołyków, a prawdziwą furorę robiły jagodowe koktajle. Wśród nich były ciasta, galaretki, kremy, dżemy, oczywiście wszystko z jagodami. Ponadto odbyło się wiele ciekawych konkursów i gier z atrakcyjnymi nagrodami, pokazy strażackie i  występy zespołów.

fot. kartuzy.info

 

 


Opublikowano w: KartuzyWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz