Złodzieje grasują na plażach i kempingach

17 lipca 2011r. | Drukuj

Kradzieże na plażach, kempingach i polach namiotowych stały się zmorą turystów i policjantów w nadmorskich miejscowościach. Funkcjonariusze przyznają, że często są bezsilni z powodu lekkomyślności turystów.

Turyści wypoczywających nad  Bałtykiem każdego roku  przyciągają nad morze kieszonkowców, włamywaczy i drobnych złodziejaszków.  Niemal codziennie w Łebie, Ustce, Rowach i mniejszych miejscowościach, dochodzi do kilkudziesięciu kradzieży. Policjanci przyznają, że najbardziej dziwi ich nie spryt przestępców lecz brak wyobraźni turystów.

fot. gk

– Podczas wakacji często tracimy czujność, zostawiamy cenne rzeczy na wierzchu – aparaty fotograficzne, telefony, portfele – mówi  Daniel Pańczyszyn – rzecznik prasowy policji w Lęborku. – Niestety to właśnie plaża jest najniebezpieczniejszym miejscem jeżeli chodzi o liczbę kradzieży – dodaje.  Przestępcy czują się na niej bezkarni ponieważ bardzo łatwo mogą  wmieszać się  w tłum. Lekkomyślność turystów sprawia, że częstym miejscem kradzieży są także kempingi i ośrodki wczasowe.  Pomorscy policjanci apelują do turystów aby przed wyjazdem nad morze spisać numery seryjne wszystkich cennych przedmiotów, które zabieramy na wczasy. W przypadku kradzieży tylko wtedy policja będzie wiedziała czego ma szukać.


Opublikowano w: PublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz