Na osiedlu w Rumi wprowadzono zakaz grillowania

17 lipca 2011r. | Drukuj

Popularne w sezonie letnim grillowanie nie jest tak beztroskie jak mogłoby się wydawać. Coraz częściej lokalne samorządy, a nawet sami mieszkańcy sprzeciwiają się rozpalaniu grilla na balkonach lub przed blokami. Za złamanie zakazu grożą mandaty.

Mieszkańcy osiedli w Rumi Janowie wywalczyli sobie zakaz grillowania. Z drugiej strony pozostali lokatorzy oburzają się na brak tej zgody. Spółdzielnia mieszkaniowa w Rumi Janowie tłumaczy swoje stanowisko licznymi telefonami, w których skarżą się rumianie. – Lokatorzy byli niezadowoleni, więc zareagowaliśmy na ich apele – mówi Elżbieta Pawlak, zastępca prezesa zarządu spółdzielni Janowo.

fot. arch.

Skargi dotyczyły zapachu, który ulatnia się podczas grillowania i dokucza sąsiadom. Jedynym rozwiązaniem w tym wypadku będzie wyjazd poza teren osiedla. W przypadku nie dostosowania się do zakazu można liczyć się z interwencją Straży Miejskiej lub policji. Sprawa może zakończyć się także w sądzie.

Inaczej problem wygląda w Wejherowie – Nikt wprawdzie nie pytał nas o zgodę na grillowanie, ale z drugiej strony nikt też nie zwracał się z prośbą o interwencję, bo mu zapach przeszkadzał – mówi Marek Lesiński, prezes zarządu SM Energetyk w Wejherowie. – Problemów na siłę stwarzać nie będziemy.

Najlepszym rozwiązaniem może okazać się wydzielone i przystosowane do tego miejsce. Mieszkańcy Redy mogą przenieść się do nowo oddanego parku miejskiego, gdzie są już na stałe zamontowane grille. Tam każdy może z nich skorzystać i cieszyć się swobodnym pieczeniem na ruszcie.


Opublikowano w: PublicystykaWejherowoWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze