Lubią swoje miasto – najbardziej gdynianie

14 lipca 2011r. | Drukuj
Prawie połowa gdynian, oraz jedna czwarta słupszczan jest zadowolona z miasta, w którym żyje – tak wynika z „Diagnozy społecznej 2011”, która zostanie opublikowana jesienią.
 

fot. wikipedia

 
Badania warunków i jakości życia Polaków prowadzone są przez zespół pod kierunkiem socjologa prof. Janusza Czapińskiego co dwa lata od 2000 r. Gdynia jest najbardziej lubianym przez swoich obywateli miastem w kraju – aż 41% gdynian jest zadowolonych z miejsca, w którym żyją. W swoim mieście dobrze czuje się także 25% słupszczan (2 miejsce) i 23% rzeszowian (3 miejsce).

Badanie zrealizowano w marcu i kwietniu tego roku. Wzięło w nim udział ponad 12 tys. gospodarstw domowych i blisko 26,5 tys. indywidualnych respondentów. Szczegółowe wyniki mają zostać zaprezentowane na przełomie września i października 2011 r.

Również wyniki badań PBS DGA przeprowadzonych w listopadzie i grudniu 2009 r. wykazały, że najbardziej lubianym miastem przez swoich obywateli jest właśnie Gdynia. Nie tylko gdynianie doceniają swoje miasto. W ubiegłym roku Gdynia zwyciężyła w rankingu miast przyjaznych obywatelowi opracowanym przez tygodnik „Przekrój”.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133