Na morzu zaginął surfer. Odnaleziono jego deskę

14 lipca 2011r. | Drukuj

Na Bałtyku trwają poszukiwania zaginionego mężczyzny, który wypłynął wczoraj na desce surfingowej z Chałup. Warunki na Bałtyku są bardzo trudne, wieje silny wiatr i są wysokie fale. Na plaży odnaleziono deskę.

fot. internautka goya2

58-letni mężczyzna wypłynął wczoraj z Chałup na Półwyspie Helskim ok. godziny 19.00. Na plaży w Zatoce Puckiej odnaleziono jego deskę surfingową.  O północy rozpoczęła się akcja ratunkowa z użyciem śmigłowca  Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Około drugiej w nocy śmigłowiec został jednak odesłany ze względu na bardzo złą pogodę – deszcz, burzę i grad. Ratownicza łódź nadal poszukuje zaginionego. Po godzinie 8.00 na poszukiwanie mężczyzny wyruszyła nowa ekipa. W morze wypłynął także ponton straży granicznej. Mężczyzna ubrany był czarny w kombinezon piankowy. Woda jest w Bałtyku zimna, nadal pada deszcz, wieje silny wiatr do 90 km/h i są wysokie fale.

Nowe informacje z godz.  12.50:

Załoga śmigłowca odnalazła zwłoki 58-letniego surfera w wodach Zatoki Puckiej. Mimo reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować.  Wczasowicz był doświadczonym surferem, przyjechał nad morze z Warszawy. Zaginął podczas wczorajszego sztormu.


Opublikowano w: PuckWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz