Inwestycje w wejherowskim szpitalu

12 lipca 2011r. | Drukuj

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz kaplica w szpitalu Specjalistycznym im. Floriana Ceynowy w Wejherowie zostały wyremontowane. Placówka zyskała także nową pracownię rezonansu magnetycznego. Koszt całej inwestycji to prawie 3 mln zł.

Oddział został przeniesiony na parter szpitala oraz powiększony, dzięki czemu pomieści większą liczbę pacjentów. Zmodernizowany spełnia obecnie standardy europejskie. Kaplicę Szpitalną również przeniesiono na parter i nadano jej nowy wygląd. Uroczystego otwarcia i poświęcenia dokonał ks. Arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski.

fot. UM Wejherowo

– Szpital Specjalistyczny w Wejherowie istnieje od 30 lat i przez ten czas nie było remontu wspomnianego oddziału – mówi Andrzej Zieleniewski. – Teraz spełnia on wszelkie unijne standardy, a jego remont pozwolił na zwiększenie łóżek dla pacjentów z 8 do 12.

Dzięki prywatnej firmie szpital w Wejherowie wyposażony został w rezonans magnetyczny. Ułatwi to pracę lekarzom, którzy wcześniej musieli kierować pacjentów na badanie do Rumi czy Gdańska. Pracownia posiada aparat do badań elektromiograficznych (EMG) i elektroneurograficznych (ENG). Są to metody nieinwazyjne lub małoinwazyjne, służące do diagnostyki chorób nerwowo-mięśniowych.

– Szpital wejherowski jest przyjazny pacjentom, to go wyróżnia na tle wszystkich szpitali w województwie – mówił Marszałek Województwa Pomorskiego  Mieczysław Struk. – Podkreślić tu należy szczególnie wspaniałą współpracę z lokalnym środowiskiem i samorządami.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz