Roman Felskowski honorowym obywatelem

12 lipca 2011r. | Drukuj

Profesor Roman Felskowski podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Bytowie został uhonorowany tytułem Honorowego Obywatela Bytowa. Profesor odebrał akt nadania, medal oraz legitymację.

Na uroczystości nie zabrakło innych Honorowych Obywateli Bytowa – Czesława Langa i Euzebiusza Marciniaka. Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa, gratulując profesorowi Felskowskiemu tytułu zauważył, że każdy z trzech panów jest związany – choć na inny sposób – z rowerem.  Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Bytowa Romanowi Felskowskiemu odbyło się przy owacji na stojąco. W uroczystej sesji oprócz radnych, władz miasta i powiatu licznie wzięli udział wychowankowie Profesora.

fot. Adam Jutrzenka

Profesor Roman Felskowski urodził się w Lubieszynie (powiat kościerski) w 1931 roku. Jego ojciec także był nauczycielem. Przez dwa lata uczęszczał do szkoły podstawowej, zaś po wybuchu wojny do szkoły niemieckiej. Kontynuował swą naukę w liceum w klasie o profilu matematyczno-fizycznym, które ukończył w 1950 roku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Publicznej przez trzy lata, potem rozpoczął studia magisterskie w Poznaniu. Po uzyskaniu dyplomu, został nauczycielem w Liceum Ogólnokształcącym w Bytowie, gdzie 1 kwietnia 1981 roku został zastępcą dyrektora, a w 1991 dyrektorem. Funkcję tą pełnił do 31 sierpnia 1996r., kiedy to odszedł na emeryturę.


Opublikowano w: Bytów
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze