Tłok, kolizje, pijani

01 listopada 2010r. | Drukuj

Funkcjonariusze  policji, straży granicznej i straży miejskich i gminnych mają pełne ręce pracy. Podczas weekendu w województwie pomorskim doszło do 24 wypadków i kolizji drogowych – 12 osób zostało rannych, a jedna zginęła . Niestety policja zatrzymała aż  55 pijanych kierowców. Sześciu nietrzeźwych ujęli puccy funkcjonariusze. Jeden z kierowców miał aż 3 promile alkoholu w organizmie.

Fot. PAP

W ramach akcji „Znicz” , tylko w ciągu dwóch minionych dni policjanci na pomorskich drogach  zatrzymali aż 55 pijanych kierowców. Tylko jednego dnia w  powiecie  puckim ujęto  6 nietrzeźwych kierowców. Jednego zatrzymano  w Starzynie gm. Puck, na podstawie sygnału od ochroniarzy , którzy zauważyli nietrzeźwego kierowcę volkswagena. Kolejnego  na terenie Władysławowa, gdzie pijanego mężczyznę wsiadającego za kierownicę zauważyli uczniowie. U obu mężczyzn w wieku 40 i 60 lat stężenie alkoholu w organizmie przekroczyło 2 promile.
Kolejny nietrzeźwy poruszał się oplem wojewódzką 216-tką na Półwyspie Helskim. U 55-letniego mieszkańca Władysławowa stężenie alkoholu wyniosło jak dotąd rekordową ilość ponad 3 promili. Następny zatrzymany to 50-latek z Pucka, który mając w organizmie prawie 2 promile spowodował na terenie miasta drobną stłuczkę. Dwóch  mieszkańców gm. Krokowa zatrzymano gdy poruszali się rowerami. Jeden z nich posiadał już sądowy zakaz poruszania się wszelkimi pojazdami.  Wszystkim tym kierowcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania, ponadto 33-latkowi, który jechał rowerem, grozi do 3 lat pozbawienia wolności w związku z niezastosowaniem się do orzeczonego przez sąd zakazu.

Fot. GK

Wczoraj i dziś w nocy policjanci z Rumi, Gniewina, Redy oraz Wejherowa zatrzymali także 6 osób poszukiwanych, w tym jednego listem gończym oraz sądowym nakazem umieszczenia w najbliższym areszcie śledczym.  Mężczyzn zatrzymano  w Rumi, Redzie i Wejherowie.


Opublikowano w: PuckWejherowoWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz