Przybywa stróżów prawa

11 lipca 2011r. | Drukuj

W słupskiej Szkole Policji ponad 200 słuchaczy z całej Polski zakończyło szkolenie podstawowe. Ich nauka trwała pół roku.

Do kursu, który rozpoczął się w styczniu przystąpiło 221 słuchaczy, w tym 42 kobiety. W trakcie szkolenia, z różnych powodów, z dalszej nauki zrezygnowało 12 osób. Młodzi policjanci, którzy uczyli się w Słupsku pochodzą z Komend Wojewódzkich Policji w Szczecinie, Gdańsku, Olsztynie i Radomiu. Największa, bo ponad stuosobowa grupa została skierowana przez Komendę Stołeczną.

fot. Szkoła Policji w Słupsku

Od połowy stycznia do dzisiaj słuchacze zrealizowali 124 dni szkoleniowe. Teraz są już przygotowani do pełnienia służby prewencyjnej w komórkach patrolowo-interwencyjnych lub w Oddziałach Prewencji Policji na podstawowych stanowiskach wykonawczych. Świeżo upieczeni policjanci mają już za sobą pierwsze praktyki w jednostkach Policji na Pomorzu.

Na zakończenie, słuchacze przystąpili do egzaminu końcowego. Z 209 osób, które przystąpiły do egzaminu wynik pozytywny uzyskały 203. Po zakończeniu nauki w słupskiej Szkole Policji młodzi policjanci zameldują się w swoich jednostkach macierzystych, a od poniedziałku rozpoczną normalną służbę. Aby ugruntować zdobytą wiedzę w najbliższym czasie skierowani będą jeszcze na 49 dni do Oddziałów Prewencji Policji.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz