Agenda ONZ otworzyła biuro w Gdyni

11 lipca 2011r. | Drukuj

Agenda ONZ ds. Rozwoju (UNDP) otworzyła swoje biuro w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym. Jego głównym celem jest wdrażanie innowacji społecznych na Pomorzu.

Biuro UNDP wesprze rozwój nowego modułu w parku, którym, obok ICT, inżynierii, biotechnologii, ochrony środowiska, wzornictwa przemysłowego i multimediów, będą innowacje społeczne. Firmy proponujące nowoczesne rozwiązania z zakresu edukacji, zdrowia czy polityki społecznej otrzymają pomoc od doradców czy w postaci szkoleń.

– Do rozwoju innowacji nie wystarczy sama kreatywność, ważne jest również stworzenie przestrzeni, w której dobry pomysł mógłby rozwinąć się w konkretny projekt. Na przestrzeń taką składa się kilka czynników, które razem tworzą system innowacji: obecność klasy kreatywnej, kultura i sztuka oraz nowe media i technologie. Wszystkie te elementy znaleźliśmy właśnie w Gdyni – powiedział Kamil Wyszkowski, Dyrektor Biura Projektowego UNDP w Polsce.

fot. Małgorzata Mnich

Biuro będzie również realizowało własne projekty, np. „4 kroki – wsparcie osób niesłyszących na rynku pracy II”, który zakłada zwiększenie dostępu do wiedzy i rynku pracy osób niesłyszących z całej Polski, a także wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami w pokonywaniu barier uniemożliwiających im naukę i pracę. Działania obejmą m.in. warsztaty aktywizacji zawodowej, szkolenia, indywidualną współpracę z doradcami oraz staże dla uczniów, absolwentów i dorosłych. Częścią projektu, jak zapowiedział Piotr Krośniak z Biura Projektowego UNDP, jest stworzenie w PPNT kawiarnio-księgarni prowadzonej przez osoby niesłyszące.

22 września wraz z Miastem Gdynia i Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym UNDP zorganizuje w mieście pierwszą konferencję z cyklu TEDx, podczas której zaprezentowane zostaną idee z zakresu innowacji społecznych.  Więcej informacji na stronie internetowej: www.tedxgdynia.com .

– Gdynia od lat aktywnie wdraża innowacje społeczne w różnych dziedzinach. Otwarcie Biura UNDP w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym z pewnością nadaje nowy impuls naszym działaniom w tym zakresie – podkreślił Michał Guć, Wiceprezydent Gdyni.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz