Zabawa klockami Lego w gdańskim ratuszu

10 lipca 2011r. | Drukuj

Zabawy kolckami Lego w gmachu zabytkowego ratusza. Dlaczego nie! Gdańsk oferuje nietypową wystawę dla dzieci i starszych miłośników duńskich klocków.

Nietypowa wystawa w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska. „Dlaczego nie klocki Lego?” to wystawa eksponatów wykonanych z popularnych klocków Lego. Wśród nich nawiązania do Gdańska, a w tym nadbrzeże z żurawiem, Długi Targ i sam pomnik Neptuna. Ponadto zobaczyć tu można wykonane z setek kolorowych klocków pojazdu kosmiczne, pociągi, a nawet całe miasteczka. Niesamowite wrażenie robi także odtworzone pole bitwy z II wojny światowej z czołgami i walczącymi żołnierzami.

A wszytko to dzięki pasji jaką podzielają czlonkowie polskigo klubu dorosłych fanów Lego LUGpol, którzy już od 2004 roku tworzą imponujące eksponaty z tysięcy malutkich klocków.

– Mamy już na koncie pierwsze sukcesy, takie jak zwycięstwa w międzynarodowych konkursach budowlanych, przybywa nowych członków, a przede wszystkim cechuje nas ogromny zapał i entuzjazm. – piszą o sobie na oficjalnym forum klubu – Są wśród nas miłośnicy różnych serii produkcyjnych Lego, różnym wieku i z
różnych miast, a łączy nas wszystkich wspólna pasja.

Wystawa w Ratuszu Miasta Gdańska przy ul. Długiej potrwa do połowy września.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Darek pisze:

    Byłem na tej wystawie, chociaż już dawno temu. Widziałem bardzo kreatywne zestawy. Na połączenia klocków i pomysły mógłbym patrzeć i patrzeć.

    Wystawę organizował Lugpol – zrzeszenie fanów dorosłych Lego – bardzo mili ludzie. Mówili o wystawie,prezentowanych modelach, trudnościach w zdobyciu elementów. Bardzo ciekawie.
    Ja polecam za to też sklep internetowy z Gdańska, gdzie klocki lego, w tym też duplo, są w najlepszej cenie w trójmieście i inie tylko. duży wybór Lego. Polecam.

Dodaj komentarz