W poniedziałek protestują pomorscy sędziowie

10 lipca 2011r. | Drukuj

Kilkudziesięciu sędziów z województwa pomorskiego przystąpi w poniedziałek do ogólnopolskiego protestu przeciwko nowelizacji ustawy „Prawo o ustroju sądów powszechnych”. Warto sprawdzić, czy jutro odbędą się zaplanowane rozprawy.

Na poniedziałek planowany jest ogólnopolski protest sędziów, którzy w ten sposób chcą pokazać swój sprzeciw wobec zmian w ustawie „Prawo o ustroju sądów powszechnych”. Domagają się oni waloryzacji płac oraz sprzeciwiają się wprowadzeniu ocen okresowych sędziów. Swój udział w proteście zapowiedzieli także sędziowie z Pomorza.

fot. sxc.hu

Organizatorem protestu jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich „lustitia”, które w swoim oficjalnym oświadczeniu stwierdza: „Niezawisłość sędziowska wymaga szczególnej ochrony, ponieważ jest warunkiem koniecznym do wzmocnienia rządów prawa oraz ochrony indywidualnych wolności w demokratycznym państwie.”

Podczas jutrzejszego protestu sędziowie zachęcani są do brania urlopu na żądanie, powstrzymywania się od czynności procesowych bądź też do robienie 20-minutowych przerw podczas prowadzonych rozpraw i posiedzeń. Zanim wybierzemy się do sądu warto sprawdzić, czy zaplanowane na jutro rozprawy odbędą się zgodnie z planem, czy też zostały odwołane.


Opublikowano w: PublicystykaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze