Latawce, dmuchawce, wiatr [ZDJĘCIA]

10 lipca 2011r. | Drukuj

Smoki, węże, rekiny, ośmiornice i setki innych niezwykłych stworzeń zawładnęły niebem nad Łebą. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Latawców, który odbywa się  w nadmorskim kurorcie.

Choć puszczanie latawców kojarzy nam się z dziecięcymi zabawami, dla wielu osób jest to pasja na całe życie. Ponad 30 metrowe smoki, kilkunastometrowe rekiny i ośmiornice – to wręcz standardowa wielkość latawców dla ich dorosłych miłośników. Kilkaset niezwykłych latających na wietrze konstrukcji będą mogli przez kilka dni podziwiać turyści wypoczywający na plaży w Łebie.

fot. Łukasz Kaźmierczak

W sobotę plany organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Latawców pokrzyżował nieco słaby wiatr. To właśnie on nie pozwolił wznieść się w górę największemu w Polsce latawcowi – 38 metrowej ośmiornicy. Ku uciesze turystów i samych konstruktorów latawców  inne morskie i lądowe stworzenia latały jednak bez problemów. Zorganizowany w Łebie  Międzynarodowy Festiwal Latawców to nieoficjalne Mistrzostwa Europy. Latawcowe mistrzostwa to tyko z pozoru spokojna rywalizacja. Oprócz konkursu piękności rozgrywana jest bowiem prawdziwa podniebna wojna.

Jak dużą siłę mają latawce świadczy fakt, że przed wiekami wykorzystywane były do wyciągania statków z mielizny lub transportu ściętych drzew w trudno dostępnych  częściach lasu. Dziś przed ich konstruktorami nikt nie stawia już tak trudnych zadań.  Miłośnicy latawców sami prześcigają się jednak w biciu rekordów wielkości, osiąganych wysokości i prędkości. Imprezie patronuje Polskie Radio Koszalin.

Galeria

fot. Łukasz Kaźmierczak


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz