Po katastrofie w Łebie: to mogło być podpalenie

07 lipca 2011r. | Drukuj

Policja nie wyklucza, że Gród Wiktorii mógł spłonąć w wyniku podpalenia. Trwa dochodzenie, które pomoże ustalić, co było przyczyną pożaru.

Udający się na plażę wczasowicze oraz mieszkańcy Łeby ze strachem patrzą na zgliszcza drewnianego budynku Grodu. Gdyby pożar wybuchł w czasie, gdy wewnątrz odbywały się dyskoteki, mogłoby dojść do tragedii. – Rok temu bywałem tu często. Na parkiecie brakowało miejsca, przychodziły tłumy. To szczęście, że w środku nie było ludzi – mówi Tomasz, przebywający w Łebie turysta z Katowic.

fot. Łukasz Kaźmierczak

Właściciele obiektu wciąż oceniają straty jakie ponieśli w pożarze. Z budynku pozostało niewiele. Dzięki sprawnej akcji strażaków, udało się uniknąć przeniesienia ognia na znajdujące się w pobliżu drewniane domki.

Czytaj także: Pożar w Łebie – spłonął Gród Wiktorii [ZDJĘCIA] >>

W akcji gaszenia brało udział kilkanaście wozów strażackich. Ewakuowano kilkadziesiąt osób z sąsiadujących budynków, które mogły znaleźć się w niebezpieczeństwie. W trwające kilka godzin akcji, lekko ranni zostali dwaj strażacy.

Galeria

fot. Łukasz Kaźmierczak


Opublikowano w: PublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Sabina. pisze:

    Gratuluję Mirosław !!!

Dodaj komentarz