Otrzymali kaszubskie Medale Stolema [ZDJĘCIA]

07 lipca 2011r. | Drukuj

Tegorocznymi laureatami, wybranymi spośród 15 kandydatur, zostali Danuta Stenka – aktorka oraz Andrzej Gąsiorowski – historyk.

Medal Stolema przyznawany jest przez środowisko studenckie – Klub Studencki Pomorania od 1967 roku. Jak co roku miejscem wręczania medali jest Ratusz Starego Miasta Gdańska. Wyróżnienie otrzymują osoby, grupy osób, instytucje, związki i organizacje, które swoją działalnością przyczyniły się do mnożenia i propagowania dorobku i osiągnięć kultury Kaszub i Pomorza.

Danuta Stenka nie kryła wzruszenia, dziękując za przyznanie tak prestiżowej nagrody. – Fakt ten napełnia moje serce radością i dumą, a na pewno zobowiązuje – mówiła aktorka. Szczególne podziękowania złożyła rodzicom oraz śp. babci, dzięki której nauczyła się mówić po kaszubsku.

– Historyk nie może uciekać od trudnych tematów – mówił prof. Andrzej Gąsiorowski, autor książki „Tajna organizacja wojskowa. Gryf Pomorski”. Laureat ucieszył się z przyznanego Medalu Stolema tym bardziej, gdyż docenili jego pracę młodzi ludzie.

fot. GK

Spotkanie swoim występem umiliła Weronika Korthals – Tartas – wokalistka urodzona na Kaszubach.

Klub Studencki Pomorania organizuje szereg licznych przedsięwzięć poczynając od warsztatów, spotkań tematycznych, organizowaniu wycieczek, kursów języka kaszubskiego, konkursów, spotkań z najmłodszymi aby zaszczepić w nich wiedzę o Kaszubach. Pomorania jest członkiem YEN (Youth of European Nationalities), która zrzesza stowarzyszenia mniejszości narodowych i etnicznych.

Galeria

fot. GK


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. Bobik pisze:

    Hmm, z tego co mi wiadomo Klub Studencki nosi nazwę „Pomorania”. „Pomerania” zaś to tytuł miesięcznika społeczno – kulturalnego… ;-)

  2. Teresa pisze:

    bardzo się cieszę że Pani Danuta Stenka otrzymała Medal Stolema

Dodaj komentarz