Baltic Sail – żaglowce w Gdańsku

07 lipca 2011r. | Drukuj

16 żaglowców z całej Polski i Europy pojawi się na Baltic Sail w Gdańsku. Dziś rozpoczyna się ta największa impreza żeglarska w mieście.

 

fot. Radio Gdańsk

 

Atrakcją zlotu będzie zwiedzanie żaglowców, a także  Festiwal Szanty pod Żurawiem, Regaty Nord Cup, regaty Smoczych Łodzi oraz wiele innych atrakcji. Honorowym komandorem Baltic Sail jest Mateusz Kusznierewicz,  mistrz olimpijski z Atlanty i ambasador morski Gdańska. – Każdy z żaglowców które wpłyną do Gdańska, warto odwiedzić ze względu na jego historię – mówi Kusznierewicz. Przypłynęła między innymi replika HMS Bounty znanego filmu „Piraci z karaibów”, ponad 30 metrowa carska fregata Shtandart – replika flagowego okrętu zbudowanego pod osobistym nadzorem cara Piotra I. Z Norwegii przypłynie historyczny żaglowiec Anna AF Sand. Baltic Sail zakończy się uroczystą paradą żaglowców na Motławie, w niedzielę, w południe.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz