Nasi w radiu – nowe władze mediów publicznych

07 lipca 2011r. | Drukuj

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powołała nowe zarządy  Radia Gdańsk, Radia Koszalin i Radia Szczecin. Na Kaszubach publicznymi rozgłośniami rządzą dziennikarze z Trójmiasta – w Gdańsku Lech Parell, a  w Koszalinie i Słupsku – Piotr Ostrowski.

fot. Radio Gdańsk

 

Prezesem Radia Gdańsk został wczoraj  Lech Parell, a członkiem zarządu tej rozgłośni Zdzisław Koszlak – poinformowała rzecznik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Katarzyna Twardowska.

ot. DB: Lech Parell - nowy prezes Radia Gdańsk

Obaj byli rekomendowani przez Radę Nadzorczą Radia Gdańsk. Lech Parell jest dziennikarzem z wieloletnim stażem. W latach 90 był zastępcą kierownika Redakcji Informacji w Radiu Gdańsk. Pracował też jako zastępca redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego”.  Zdzisław Koszlak jest prawnikiem. Przez ostatnie 20 lat pracował w wydawnictwach prywatnych.

fot. DB: - Będzie więcej Kaszub na antenie - zapewnia prezes Piotr Ostrowski

Kilka dni wcześniej KRRiT powołała na stanowisko prezesa Radia Koszalin Piotra Ostrowskiego z Gdyni, a na członka zarządu Cezarego Szewczyka. Ostrowski przez miniony rok piastował już funkcję prezesa i redaktora naczelnego RK poprzedniej kadencji. Wcześniej przez 14 lat pracował w TVP, min. był kierownikiem redakcji w Koszalinie, Słupsku i Gdańsku, a następnie dyrektorem gdańskiego oddziału TVP. Cezary Szewczyk z Radiem Koszalin jest związany od 1994 r. Pracował w redakcji informacji, od 2004 r. był  kierownikiem tej redakcji.

W Szczecinie prezesem publicznego radia został Adam Rudawski . Tam zarząd będzie na razie jednoosobowy. Rudawski jest doktorem nauk ekonomicznych i rektorem Wyższej Szkoły Zarządzania w Szczecinie. W Radiu Szczecin pracował w latach 1994 – 2006. Najpierw był dyrektorem ekonomicznym rozgłośni, potem jej wiceprezesem.

 


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz