Marina w Sopocie otwarta!

06 lipca 2011r. | Drukuj

Prezydent Bronisław Komorowski razem z prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim otworzyli wybudowaną właśnie przystań jachtową przy molo w Sopocie. Marina przeznaczona dla ponad 100 jachtów została zbudowana przez sopocki samorząd przy wsparciu Unii Europejskiej.

fot. PAP/R.Jocher

Komorowski, który do Sopotu przypłynął z Juraty łodzią Straży Granicznej, w krótkim wystąpieniu pogratulował lokalizacji mariny, bo – jak mówił – „to optymalne położenie”. Dodał, że nowa przystań będzie wizytówką polskiego Wybrzeża. – Jestem pełen podziwu, bo przystań wzbogaca zarówno molo, jak i Sopot, a jednocześnie stwarza szansę na umocnienie morskiego wychowania następnych pokoleń” – powiedział prezydent, dodając, że marina jest wielką szansą dla Sopotu. „Bo to jest nie tylko uatrakcyjnienie, ale też coś, co się zawsze bardzo liczy w takich miejscowościach, jak Sopot – przyrost elegancji, bo żeglarstwo ma ten wielki walor, że jest ze swojej natury eleganckie i po prostu piękne – mówił.  

fot. PAP/R.Jocher

Komorowski powiedział też, że marina będzie szansą pokazania żeglarzom polskiego Wybrzeża. – Do tej pory bywało z tym różnie: często brak infrastruktury ograniczał możliwość poznania polskiego Wybrzeża, polskich portów czy miejscowości nadmorskich – powiedział Komorowski.
Z kolei prezydent Sopotu przypomniał, że prezydent, jako wieloletni prezes Ligi Morskiej i Rzecznej, świetnie może ocenić czym dla Sopotu jest przystań jachtowa. – To wielkie święto przyłączenia kawałka nowego lądu do Polski, kawałka nowego lądu do Sopotu – powiedział.
Po uroczystości Komorowski udał się na obiad, na który zaprosił go do sopockiego Grand Hotelu Jacek Karnowski. Po obiedzie – także łodzią Straży Granicznej – wrócił do ośrodka w Juracie.

Sopocka przystań powstała przy molo. Marinę zbudowano pomiędzy bokami głowicy mola, jego ostrogą oraz dwoma nowymi falochronami – wschodnim i południowym. Wewnątrz tak powstałego portu znalazły się trzy baseny wydzielone pływającymi pomostami, przy których przygotowano miejsca dla 103 jachtów: 40 o długości między 10 a 14 m oraz 63 o długości do 10 m.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz