Pożar w Łebie – spłonął Gród Wiktorii [ZDJĘCIA]

06 lipca 2011r. | Drukuj

W nocy doszczętnie spłonął klub  „Gród Wiktorii” przy ulicy Leśnej w Łebie. Pożar gasiło 11 jednostek straży pożarnej. Ewakuowano ponad 100 osób. Nie było ofiar.

Czytaj także: Po katastrofie w Łebie: to mogło być podpalenie >>

Ogień dostrzeżono tuż po godzinie 23. Drewnianą konstrukcję budynku klubu – dyskoteki,  pokrytą strzechą błyskawicznie zajął ogień. – Płomienie sięgały kilku metrów, widać je było z drugiego końca miasta – mówi Radek Kleina, świadek pożaru. Pierwszy na miejscu pojawił się odział OSP Łeba, a wkrótce także strażacy z  Wicka i Lęborka. Łącznie w akcji brało udział 11 jednostek. Strażacy gasili pożar do godziny 8 rano, bowiem teren akcji obejmował aż 800 m kwadratowych.  W nocy wokół płonącego „Grodu Wiktorii” zgromadziły się tłumy gapiów, a także właściciele sąsiednich zabudowań. Z ośrodka wczasowego, do którego należy zniszczona nieruchomość, trzeba było ewakuować ponad 100 osób.

fot. Łukasz Kaźmierczak

Dzięki sprawnej akcji strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia ognia na pobliski sosnowy las i budynki. Istniało jednak duże zagrożenie, że zapalą się także domki pobliskie kempingowe. – Kiedy ostatni raz tam byłem, przed drugą, sytuacja wydawała się już w miarę opanowana. Brakowało wody w hydrantach, wozy musiały pobierać ją z kanału – mówi świadek pożaru.  Według wstępnych informacji przyczyną pożaru mogło być podpalenie lub nieumyślne zaprószenie ognia. Na szczęście nie było  ofiar. Klub w momencie wybuchu pożaru był nieczynny i pusty.

Czytaj także: Po katastrofie w Łebie: to mogło być podpalenie >>

Galeria

fot. GK / Łukasz Kaźmierczak


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 8 (dodaj własny »):
 1. imie pisze:

  Tu można znaleźć filmik jak się paliło – http://live.re.pl/artykul/37709.html

 2. GTO pisze:

  9 osób lubi to O_o

 3. Vikaa pisze:

  Yhym jasne 11 wozów, a z tego 2 miały wodę.!

 4. Urszula pisze:

  Pan Miroslaw Bem to stary oszust, ktory od dawna nosil sie z zamiarem sprzedazy, lub podpalenia „grodu i lebskiej chaty” Jak widac skutecznie realizuje swoje postanowienie. Ciekawe co na to powie firma ubezpieczeniowa i UM

 5. luckyy pisze:

  mam tam rezerwację od 17 lipca a telefony są wyłączone.ma ktoś inne namiary na nich ?

 6. Ania. pisze:

  Mirosław Bem, ścigany jest na Karaibach LISTEM GOŃCZYM za handel żywym towarem i zmuszanie do prostytucji. Tak więc były właściciel „Grodu Wiktorii i Łebskiej Chaty” jest nie tylko *** ale również *** i niebezpiecznym ***.

 7. anna k pisze:

  Jak mozna takie bzdury wypisywać???Ruda Ty juz chyba zapomniałaś kto Cię wybawił od prostytucji i pozwolił normalnie żyć??? TAK TO WŁAŚNIE PAN MIROSŁAW BEM!!!A TERAZ W RAMACH WDZIĘCZNOŚCI „KOPIESZ LEŻĄCEGO”.Nie wypisuj takich bzdur, gdyż gdyby nie pan Mirek dawno skończyłabys w rynsztoku…Pozostałych informuje iż 6 lat pracowałam w Firmie Handlowej ”Miro” i okres ten zawsze będe miło wspominać…

 8. Bruno pisze:

  Więc dlaczego już nie pracujesz u „wspaniałego pana mirka” Miałaś już dość tego cudownego okresu ? A może Cię wyrzucił bez zapłacenia ostatniej wypłaty i należnej odprawy, gdyż nie miałaś umowy o pracę tak jak większość ludzi tam pracujących.

Dodaj komentarz