fot. bytow.com.pl

Dni Bytowa połączone z Kaszubską Sobótką już w najbliższy weekend zdominują ulice i zamek w tym mieście. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji, w tym występy znanych polskich zespołów jak Blue Cafe i Big Cyc.

Grupa Blue Cafe wystąpi w piątek 8 lipca. Następny dzień – sobota 9 lipca  – będzie zabawą pod znakiem folkloru na Kaszubskiej Sobocie oraz występ zespołu Big Cyc. Zaś w niedzielę 10 lipca organizatorzy przygotowali coś dla fanów muzyki klubowej – wystąpi znana gwiazda z zagranicy, będą pokazy laserowe.

fot. bytow.com.pl

08.07.2011 – piątek

13.00 – uroczysta sesja Rady Miasta i przyznanie tytułu honorowego obywatela miasta

scena na dziedzińcu zamkowym

16.00 – Teatrzyk dla dzieci „Złota rybka”
17.00 – Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Bytów”
17.20 – oficjalne otwarcie DNI BYTOWA
17.30 – występy zespołów i solistów z ziemi bytowskiej
• BLUE SING i młodzież z Zespołu Szkół w Tuchomiu
• soliści i zespoły wokalne BCK oraz zespół taneczny LAID BACK CREW
• Biedroneczki ze Studzienic
• ROTTEN MIND – znane covery

scena boczna – zaplecze zamku

20.00 – zespół „Kubryk” – program biesiadny
22.00 – BLUE CAFE

09.07.2011 – sobota

KASZUBSKA SOBOTA

12.00 – gry, konkursy dla dzieci oraz warsztaty i stoiska twórców ludowych

dziedziniec zamku

12.00 – rozpoczęcie Międzynarodowego Turnieju Gry w Karty „Bëtowskô Baśka”

scena na dziedzińcu zamkowym

16.00 – teatrzyk dla dzieci „Latający kufer”
17.00 – występy laureatów XIX Przeglądu Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży oraz zespołu ukraińskiego „Barwinok”, Natalii Szroeder, Katarzyny Mańskiej, ZPiT „Modraki” i grupy „Anioły Nadziei”
1. Zespół Pieśni i Tańca „Kacper i Lénka” ze Szkoły Podstawowej w Niezabyszewie
2. Zespół „Roczitkòwé jagòdë” ze Szkoły Podstawowej w Rokitach
3. Zespół ukraiński „Barwinok” z Bytowa
4. Zespół „Môłé Ùpartélce” z Zespołu Szkół w Ugoszczy
5. Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Gzubë” z Gminnego Ośrodka Kultury w Tuchomiu
6. Natalia Szroeder – Kaszubski Idol
7. Zespół „Fidżel” z Zespołu Szkół w Borzytuchomiu
8. Zespół „Ùpartélce” z Zespołu Szkół w Ugoszczy
9. Grupa ANIOŁY NADZIEI – promocja płyty pt. „W Tobie jest światło”
10. Katarzyna Mańska
11. Zespół Pieśni i Tańca „Modraki”

18.00 – Podsumowanie turnieju karcianego „Bëtowskô Baśka” /wręczenie nagród zwycięzcom/
18.15 – dalsza część występów
20.00 – Wasunger Karnevalsvereins – zespół taneczny z Niemiec

scena boczna – zaplecze zamku

22.00 – BIG CYC

10.07.2011 – niedziela

scena na dziedzińcu zamkowym

17.00 – prezentacja Koła Kresowian z Bytowa
17.30 – promocja płyty pt. „Bytów w piosence”: zespół GAMES, Blue Blues, eMO, The cdn, Ewelina Brzezińska, Chór „Złoty Kłos” oraz Orkiestra Dęta BCK

scena boczna – zaplecze zamku

17.00 – Clubbing Castle Festival: ROBERT M, KRIST VAN D, INOX, FAFAQ, ZABOR, KRZYSZTOF CHOCHLOW, KYNIO oraz mega laser show

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.