Energę kupi PGE

21 września 2010r. | Drukuj

Grupa Energa zostanie przejęta przez Polską Grupę Energetyczną. Taką decyzję ogłosiło ministerstwo skarbu. Za pakiet 84 proc. akcji Energi SA, PGE zaoferowała 7,5 mld zł, czyli najkorzystniejszą cenę.

Ponadto PGE zadeklarowała, że pozwoli na zachowanie odrębności spółki Energi SA, a docelowo upubliczni ją na warszawskiej giełdzie, by sfinansować projekty energetyczne tej spółki. PGE zagwarantowało też, że w ciągu 10 lat zainwestuje w Grupę Energa 5 mld zl.

O przejęciu spółki Energa przez PGE zdecydował premier Donald Tusk.

Przejęcie Energi przez największą spółkę energetyczną nie jest niespodzianką. O takiej decyzji resortu skarbu mówiło się od kilku tygodni. Premier Donald Tusk powiedział otwarcie, że innej decyzji być nie może.

– Zakup Energi przez PGE ułatwi przeprowadzenie planu budowy elektrowni jądrowych w Polsce. Plany PGE związane z Energą wydają się najlepszą, optymalną drogą do tego, aby stworzyć organizmy zdolne do realizacji projektu elektrowni jądrowych w Polsce – stwierdził D. Tusk.

Połączeniu PGE i Energi sprzeciwiał się  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz