Polska rozpoczyna Prezydencję w Radzie UE

01 lipca 2011r. | Drukuj

W dniu dzisiejszym Polska rozpoczyna przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Prezydencja potrwa pół roku. To ważny okres dla naszego kraju.

1 lipca rozpoczęła się półroczna Prezydencja Polski w Radzie UE. To jednocześnie prestiż i wyzwanie dla naszego kraju, gdyż okres ten wiąże się z koniecznością koordynowania kilku tysięcy spotkań. Kluczową rolą tego okresu jest wypracowanie porozumień pomiędzy państwami członkowskimi, szczególnie wtedy, gdy przedmiot sporów dotyczy tematów drażliwych i kontrowersyjnych. W ciągu najbliższych kilku miesięcy Polska reprezentowała będzie Radę UE wobec innych instytucji europejskich.

Do objęcia tego poważnego zadania Polska przygotowywała się długo. Niemniej zdaniem władz, nasz kraj jest w stanie sprostać wyzwaniom jakie stawia przed nami ten okres.

– Pełne współdziałanie władz, duże zadowolenie Polaków z członkostwa w UE i dobre wyniki gospodarcze to polskie atuty przed objęciem przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej – podkreślił prezydent Bronisław Komorowski podczas Rady Gabinetowej w Pałacu Prezydenckim w połowie czerwca br.

fot. prezydent.pl

W związku z doniosłością dzisiejszego dnia w Parlamencie odbywa się  uroczyste Zgromadzenie Posłów i Senatorów. W wielu miastach Polski z tej okazji organizowane są imprezy związane z rozpoczęciem prezydencji. Na Placu Zamkowym w stolicy układany jest dzisiaj gigantyczny dywan kwiatów, który przedstawiać będzie logo polskiej prezydencji. Będzie miał on ponad 500 m2.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz