Prezydent Słupska bez absolutorium

29 czerwca 2011r. | Drukuj

Prezydent Maciej Kobyliński nie otrzymał dzisiaj absolutorium od Rady Miejskiej w Słupsku.

Mimo pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, prezydent nie otrzymuje absolutorium od rajców już trzeci rok z rzędu. Głosowanie rozstrzygnęło się zgodnie z wnioskiem komisji rewizyjnej.

fot. slupsk.pl

Krzysztof Kido, z popierającej prezydenta lewicy podkreśla, że komisja rewizyjna została skrytykowana przez Regionalną Izbę Obrachunkową za bezpodstawne sformułowanie wniosku o nieudzielenie absolutorium. Według radnego Kido, sposób głosowania Rady to polityczne rozgrywki wymierzone w Kobylińskiego.

Podczas obrad, Maciej Kobyliński apelował do radnych, aby dobrze przemyśleli swoje decyzje, ponieważ kuriozalna sytuacja rzuca w całej Polsce północnej złe światło na Słupsk i jego samorząd.

Póki co, brak absolutorium dla prezydenta w żaden sposób nie wpływa na funkcjonowanie miasta. Jeżeli sytuacja powtórzy się w przyszłym roku, możliwe będzie zorganizowanie referendum o odwołaniu prezydenta i Rady Miejskiej w Słupsku.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz