Rozładują milionowy kontener w DCT

29 czerwca 2011r. | Drukuj

Flagowy kontenerowiec Maersk Line Emmy Maersk, jeden z najbardziej znanych statków świata, zawinie dzisiaj w Gdańsku. Z jego pokładu rozładowany zostanie milionowy kontener terminalu DTC.

Kontenerowiec powinien wpłynąć do terminalu około godziny 16.00. Mniej więcej dwie godziny później z jego pokładu zdjęty zostanie milionowy kontener. To wyjątkowe wydarzenie dla polskiej gospodarki morskiej.

fot. Max Mueller

Pierwsze zawinięcie statku do terminala DCT Gdańsk nastąpiło w dniu 1 czerwca 2007 roku, natomiast oficjalne uroczystości związane z otwarciem terminala miały miejsce 3 października 2007 roku. Przez niecały rok swojej działalności terminal DCT Gdańsk nawiązał współpracę z wieloma klientami, w tym z największymi liniami i operatorami kontenerowymi na świecie.

DCT Gdańsk to pierwszy terminal w basenie Morza Bałtyckiego zdolny do obsługi statków klasy Post-Panamax, zarówno ze względu na głebokość podejść i stanowisk postojowych, jak również z uwagi na infrastrukturę i wyposażenie nabrzeża.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz