Kaszuby bez barier

28 czerwca 2011r. | Drukuj

Kaszuby są dostępne dla niepełnosprawnych, którzy śmiało mogą je zwiedzać. Tak twierdzą i udowadniają to twórcy portalu www.kaszubybezbarier.pl.

Autorzy będą sukcesywnie umieszczać informacje o atrakcjach kaszubskich, które obejmować będą: krótki opis zabytku, zdjęcie, informację o dostępności dla osób z niepełnosprawnością, godziny otwarcia, ewentualne opłaty wstępu oraz adres z mapą dojazdową.

– Zdając sobie sprawę z braku informacji na temat dostępności tras, obiektów na trasie dla indywidualnego turysty z niepełnosprawnością postanowiliśmy stworzyć stronę internetową z bazą danych o atrakcjach turystycznych z terenu Kaszub – mówią o swoim projekcie twórcy.

Na stronie możemy wyszukać atrakcje dla osób z dysfunkcją wzroku, słuchu czy ruchową.  Obiekty w bazie portalu przeanalizowano także pod względem dostępności dla rodzin z małymi dziećmi. Szukać możemy w konkretnych miejscowościach, ale też wg rodzaju np. muzea, skanseny, ratusze lub latarnie.

fot. kaszubybezbarier.pl

Projekt Portal turystyczny dla osób z niepełnosprawnością – Kaszuby bez barier jest realizowany przez Stowarzyszenie Turystyki Bez Barier. Powstał dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz