Kaszuby bez barier

28 czerwca 2011r. | Drukuj

Kaszuby są dostępne dla niepełnosprawnych, którzy śmiało mogą je zwiedzać. Tak twierdzą i udowadniają to twórcy portalu www.kaszubybezbarier.pl.

Autorzy będą sukcesywnie umieszczać informacje o atrakcjach kaszubskich, które obejmować będą: krótki opis zabytku, zdjęcie, informację o dostępności dla osób z niepełnosprawnością, godziny otwarcia, ewentualne opłaty wstępu oraz adres z mapą dojazdową.

– Zdając sobie sprawę z braku informacji na temat dostępności tras, obiektów na trasie dla indywidualnego turysty z niepełnosprawnością postanowiliśmy stworzyć stronę internetową z bazą danych o atrakcjach turystycznych z terenu Kaszub – mówią o swoim projekcie twórcy.

Na stronie możemy wyszukać atrakcje dla osób z dysfunkcją wzroku, słuchu czy ruchową.  Obiekty w bazie portalu przeanalizowano także pod względem dostępności dla rodzin z małymi dziećmi. Szukać możemy w konkretnych miejscowościach, ale też wg rodzaju np. muzea, skanseny, ratusze lub latarnie.

fot. kaszubybezbarier.pl

Projekt Portal turystyczny dla osób z niepełnosprawnością – Kaszuby bez barier jest realizowany przez Stowarzyszenie Turystyki Bez Barier. Powstał dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze