Plaże w Gdyni są bezpieczne

29 czerwca 2011r. | Drukuj

Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji otworzył tegoroczny sezon letni na czterech gdyńskich plażach i kąpieliskach strzeżonych. 35 ratowników zadba o bezpieczeństwo kąpiących się i plażowiczów.

W Gdyni znajdują się cztery kąpieliska strzeżone: w Śródmieściu (200 m linii brzegowej), Redłowie (200 m), Orłowie (100 m) i Babich Dołach (100 m). Na kąpiel w tych miejscach zezwolił już Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdyni. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwać będzie 35 ratowników (po czterech ratowników wodnych i jednym ratowniku medycznym na każde 100 m plaży).

fot. sxc.hu

Gdyńskie służby ratownicze są dobrze wyszkolone oraz wyposażone w odpowiedni sprzęt motorowodny: dwie łodzie motorowe, skuter z platformą ratowniczą, osiem łódek wiosłowych, pięć kajaków morskich, sprzęt łączności i inne niezbędne urządzenia, dzięki którym ratownicy przygotowani są do przeprowadzenia szybkich i skutecznych interwencji.

W 2010 roku uruchomiono stronę www.kapieliskagdynia.pl, dzięki której można na bieżąco śledzić warunki pogodowe, ostrzeżenia i stan kąpielisk.


Opublikowano w: Trójmiasto
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz